Setting entities (7.x-1.1-beta1) - en to da translation catalogue (40 entries)

en: Title
da: Titel

en: Delete
da: Slet

en: Author
da: Forfatter

en: Cancel
da: Annullér

en: Language
da: Sprog

en: more
da: mere

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Label
da: Etiket

en: Default
da: Standard

en: View
da: Vis

en: Active
da: Aktiv

en: Page
da: Side

en: Desc
da: Faldende

en: Sort by
da: Sortér efter

en: ‹ previous
da: ‹ forrige

en: next ›
da: næste ›

en: Date created
da: Dato oprettet

en: @type: deleted %title.
da: @type: %title slettet.

en: Apply
da: Udfør

en: « first
da: « første

en: last »
da: sidste »

en: Offset
da: Forskydning

en: Create @name
da: Opret @name

en: @type %title has been deleted.
da: @type %title slettet.

en: No content available.
da: Der er intet indhold at vise.

en: Edit link
da: Redigér-link

en: The date the node was posted.
da: Indholdselementets oprettelsesdato.

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Active status
da: Aktuel status

en: Date changed
da: Dato ændret

en: The date the node was most recently updated.
da: Datoen hvor indholdselementet senest blev opdateret.

en: Add
da: Tilføj

en: Asc
da: Stigende

en: Provide a simple link to edit the content.
da: Indsæt et simpelt link til at redigere indholdet.
