Setting entities (7.x-1.1-beta1) - en to fa translation catalogue (39 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Delete
fa: حذف

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Cancel
fa: لغو

en: Language
fa: زبان

en: more
fa: بیشتر

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: View
fa: مشاهده

en: Active
fa: فعال

en: Page
fa: صفحه

en: Desc
fa: نزولی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: Date created
fa: تاریخ ایجاد

en: @type: deleted %title.
fa: @type: %title حذف شد.

en: Apply
fa: تایید

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: Offset
fa: جابجایی

en: Create @name
fa: ایجاد @name

en: @type %title has been deleted.
fa: @type %title حذف شد.

en: No content available.
fa: هیچ محتوایی در دسترس نیست.

en: Edit link
fa: پیوند ویرایش

en: The date the node was posted.
fa: تاریخی که محتوا ارسال شده است.

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Date changed
fa: تاریخ تغییر

en: The date the node was most recently updated.
fa: تاریخ آخرین باری که محتوا به‌روز شده است.

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
