Setting entities (7.x-1.1-beta1) - en to hr translation catalogue (35 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Delete
hr: Ukloni

en: Type
hr: Vrsta

en: Author
hr: Autor

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Language
hr: Jezik

en: more
hr: više

en: Edit
hr: Uredi

en: Reset
hr: Poništi

en: This action cannot be undone.
hr: Neopoziva radnja.

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: edit
hr: uredi

en: Label
hr: Oznaka

en: Default
hr: Zadano

en: View
hr: Pregled

en: Active
hr: Aktivno

en: Page
hr: Stranica

en: Desc
hr: Silazno

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: ‹ previous
hr: ‹ prethodna

en: next ›
hr: sljedeća ›

en: Date created
hr: Nadnevak stvaranja

en: @type: deleted %title.
hr: @type: uklonjen %title.

en: Apply
hr: Primjeni

en: « first
hr: « prva

en: last »
hr: posljednja »

en: Create @name
hr: Stvori @name

en: @type %title has been deleted.
hr: @type %title je uklonjen.

en: No content available.
hr: Nema sadržaja.

en: Edit link
hr: Uredi poveznicu

en: The date the node was posted.
hr: Nadnevak stvaranja unosa.

en: Date changed
hr: Nadnevak promjene

en: The date the node was most recently updated.
hr: Nadnevak posljednjeg osvježenja unosa.

en: Asc
hr: Uzlazno
