Setting entities (7.x-1.1-beta1) - en to tr translation catalogue (41 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Delete
tr: Sil

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: Cancel
tr: İptal

en: Language
tr: Dil

en: more
tr: daha fazla

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Label
tr: Etiket

en: Default
tr: Varsayılan

en: View
tr: Görüntüle

en: Active
tr: Etkin

en: Page
tr: Sayfa

en: Desc
tr: Azalan

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: ‹ previous
tr: ‹ önceki

en: next ›
tr: sonraki ›

en: Date created
tr: Oluşturulma tarihi

en: @type: deleted %title.
tr: @type: %title silindi.

en: Apply
tr: Uygula

en: « first
tr: « ilk

en: last »
tr: son »

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Create @name
tr: @name oluştur

en: @type %title has been deleted.
tr: @type %title silindi.

en: No content available.
tr: Hiçbir içerik mevcut değil.

en: Edit link
tr: Bağlantıyı düzenle

en: The date the node was posted.
tr: Bu düğümün gönderildiği tarih.

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Date changed
tr: Değiştirilme tarihi

en: The date the node was most recently updated.
tr: Düğümün en son güncellendiği tarih.

en: Add
tr: Ekle

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Provide a simple link to edit the content.
tr: İçeriği düzenlemek için basit bir bağlantı sağlayın.
