Setting entities (7.x-1.1-beta1) - en to cs translation catalogue (38 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Delete
cs: Smazat

en: Type
cs: Typ

en: Author
cs: Autor

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Language
cs: Jazyk

en: more
cs: více

en: Edit
cs: Upravit

en: This action cannot be undone.
cs: Tuto akci nelze vrátit.

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: edit
cs: upravit

en: Label
cs: Popisek

en: Default
cs: Výchozí

en: View
cs: Zobrazit

en: Active
cs: Aktivní

en: Page
cs: Stránka

en: Desc
cs: Sestupně

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: ‹ previous
cs: ‹ předchozí

en: next ›
cs: následující ›

en: Date created
cs: Datum vytvoření

en: @type: deleted %title.
cs: @type: smazáno %title.

en: Apply
cs: Použít

en: « first
cs: « první

en: last »
cs: poslední »

en: Offset
cs: Posun

en: Create @name
cs: Vytvořit @name

en: @type %title has been deleted.
cs: Příspěvek %title (@type) byl smazán.

en: No content available.
cs: Žádný obsah není k dispozici.

en: Edit link
cs: Odkaz "upravit"

en: The date the node was posted.
cs: Datum vytvoření uzlu.

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Date changed
cs: Datum změny

en: The date the node was most recently updated.
cs: Datum poslední úpravy uzlu.

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené
