Setting entities (7.x-1.1-beta1) - en to ja translation catalogue (41 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Delete
ja: 削除

en: Type
ja: タイプ

en: Author
ja: 投稿者

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Language
ja: 言語

en: more
ja: 続き

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: edit
ja: 編集

en: Label
ja: ラベル

en: Default
ja: デフォルト

en: View
ja: ビュー

en: Active
ja: アクティブ

en: Page
ja: ページ

en: Desc
ja: 降順

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: ‹ previous
ja: ‹ 前へ

en: next ›
ja: 次へ ›

en: Date created
ja: 作成日時

en: @type: deleted %title.
ja: @type: %titleが削除されました。

en: Apply
ja: 適用

en: « first
ja: « 最初へ

en: last »
ja: 最後 »

en: Offset
ja: オフセット

en: Create @name
ja: @nameの作成

en: @type %title has been deleted.
ja: @type %title が削除されました。

en: No content available.
ja: コンテンツが見つかりません。

en: Edit link
ja: 編集リンク

en: The date the node was posted.
ja: ノードが投稿された日付。

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Active status
ja: 有効な状態

en: Date changed
ja: 更新日付

en: The date the node was most recently updated.
ja: ノードの最終更新日付。

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Provide a simple link to edit the content.
ja: コンテンツの編集画面への単純なリンクを提供します。
