Setting entities (7.x-1.1-beta1) - en to nl translation catalogue (38 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Author
nl: Auteur

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Language
nl: Taal

en: more
nl: meer

en: Edit
nl: Bewerken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: Default
nl: Standaard

en: View
nl: Weergeven

en: Active
nl: Actief

en: Page
nl: Pagina

en: Desc
nl: Aflopend

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: ‹ previous
nl: ‹ vorige

en: next ›
nl: volgende ›

en: Date created
nl: Aanmaakdatum

en: @type: deleted %title.
nl: @type: %title verwijderd.

en: Apply
nl: Toepassen

en: « first
nl: « eerste

en: last »
nl: laatste »

en: Create @name
nl: @name aanmaken

en: @type %title has been deleted.
nl: @type %title is verwijderd.

en: No content available.
nl: Geen inhoud beschikbaar.

en: Edit link
nl: Bewerkingslink

en: The date the node was posted.
nl: De datum waarop de node is ingezonden.

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Date changed
nl: Wijzigingsdatum

en: The date the node was most recently updated.
nl: De datum waarop de node voor het laatst is bijgewerkt.

en: Add
nl: Toevoegen

en: Asc
nl: Oplopend

en: Provide a simple link to edit the content.
nl: Levert een eenvoudige link om de inhoud te bewerken.

en: The language the entity is written in.
nl: De taal waarin de entiteit geschreven is.
