Setting entities (7.x-1.1-beta1) - en to pl translation catalogue (42 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Delete
pl: Usuń

en: Type
pl: Typ

en: Author
pl: Autor

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Language
pl: Język

en: more
pl: więcej

en: Edit
pl: Edytuj

en: Reset
pl: Resetuj

en: This action cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: edit
pl: edytuj

en: Label
pl: Etykieta

en: Default
pl: Domyślny

en: View
pl: Widok

en: Active
pl: Aktywne

en: Page
pl: Strona

en: Desc
pl: Malejąco

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: ‹ previous
pl: ‹ poprzednia

en: next ›
pl: następna ›

en: Date created
pl: Data utworzenia

en: @type: deleted %title.
pl: @type: usunięto %title.

en: Apply
pl: Zastosuj

en: « first
pl: « pierwsza

en: last »
pl: ostatnia »

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Create @name
pl: Utwórz @name

en: @type %title has been deleted.
pl: Usunięto wpis %title (@type).

en: No content available.
pl: Brak zawartości.

en: Edit link
pl: Odnośnik edycji

en: The date the node was posted.
pl: Data dodania węzła.

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Active status
pl: Status aktywny

en: Date changed
pl: Data modyfikacji

en: The date the node was most recently updated.
pl: Data kiedy wpis był ostatnio edytowany.

en: Add
pl: Dodaj

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Master
pl: Główny

en: Provide a simple link to edit the content.
pl: Stwórz prosty odnośnik do edycji zawartości.
