Setting entities (7.x-1.1-beta1) - en to ro translation catalogue (38 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Delete
ro: Șterge

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Cancel
ro: Anulare

en: Language
ro: Limba

en: more
ro: mai multe

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: This action cannot be undone.
ro: Această acțiune nu are cale de întoarcere.

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Label
ro: Etichetă

en: Default
ro: Implicit

en: View
ro: Afișează

en: Active
ro: Activ

en: Page
ro: Pagina

en: Desc
ro: Descendent

en: Sort by
ro: Sortare după

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: Date created
ro: Dată creată

en: @type: deleted %title.
ro: @type: %title șters.

en: Apply
ro: Aplică

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: Offset
ro: Decalaj

en: Create @name
ro: Creează @name

en: @type %title has been deleted.
ro: @type %title a fost şters.

en: No content available.
ro: Nu este conținut disponibil.

en: The date the node was posted.
ro: Data la care a fost publicat nodul

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Date changed
ro: Dată schimbată

en: The date the node was most recently updated.
ro: Cea mai recentă dată la care nodul a fost modificat.

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert
