Settings Menu Link (7.x-1.0) - en to ar translation catalogue (5 entries)

en: delete
ar: حذف

en: Delete
ar: حذف

en: Path
ar: المسار

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
ar: يخزن نظام القوائم مسارات النظام فقط، لكن سيستخدم المسار البديل للعرض. حُفِظ %link_path على الصورة %normal_path

en: The path for this menu link. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
ar: مسار هذا الرابط من القائمة. قد يكون مسار داخلي لدروبال مثل %add-node أو رابط خارجي مثل %drupal. استخدم %front للربط بالصفحة الرئيسية.
