Settings Menu Link (7.x-1.0) - en to de translation catalogue (6 entries)

en: delete
de: Löschen

en: Delete
de: Löschen

en: Path
de: Pfad

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
de: Das Menüsystem speichert nur Systempfade, verwendet aber den URL-Alias für die Anzeige. %link_path wurde als %normal_path gespeichert

en: The path for this menu link. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
de: Der Pfad für diesen Menü-Link. Dieser kann ein interner Drupalpfad wie %add-node oder eine externe URL wie %drupal sein. %front verlinkt zur Startseite.

en: The path '@link_path' is invalid.
de: Der Pfad '@link_path' ist ungültig.
