Settings Menu Link (7.x-1.0) - en to eo translation catalogue (5 entries)

en: delete
eo: forigu

en: Delete
eo: Forigu

en: Path
eo: Vojo

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
eo: La menusistemo konservas nur sistemajn vojojn, sed uzos la URL-kromnomo por montri. %link_path konserviĝis kiel %normal_path

en: The path for this menu link. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
eo: La vojo por la ligilo de menuo. Ĝi povas esti ena Drupala vojo kiel %add-node au ekstera URL kiel %drupal. Entajpu %front por havi ligilo al ĉefpaĝo.
