Settings Menu Link (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (5 entries)

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Path
it: Percorso

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
it: Il sistema dei menu memorizza solo percorsi di sistema, tuttavia utilizzerà l'alias di URL per la visualizzazione. %link_path è stato salvato come %normal_path

en: The path for this menu link. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
it: Il percorso per questa voce del menu. Può essere un percorso interno di Drupal come %add-node o un URL esterno come %drupal. Usare %front per inserire un link alla prima pagina.
