Settings Menu Link (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (6 entries)

en: delete
ja: 削除

en: Delete
ja: 削除

en: Path
ja: パス

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
ja: メニューシステムはシステムパスのみを格納しますが、表示にはURLエイリアスを使用します。 %link_path は %normal_path として格納されました。

en: The path for this menu link. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
ja: このメニューリンクのパス。%add-node のようなDrupal 内部パスか、%drupal のような外部パス。%front と入力するとトップページへのリンクになります。

en: The path '@link_path' is invalid.
ja: パス '@link_path' が不正です。
