Settings Menu Link (7.x-1.0) - en to lt translation catalogue (5 entries)

en: delete
lt: šalinti

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Path
lt: Kelias

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
lt: Meniu sistema išsaugo tik sistemos kelius, bet naudos URL pervadinimus keliams rodymui. %link_path buvo išsaugota kaip %normal_path

en: The path for this menu link. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
lt: Meniu nuorodos kelias. Tai gali būt vidinis Drupal kelias %add-node ar išorinis URL toks kaip %drupal. Įrašykite %front ir tai bus nuorodą į pirmą puslapį.
