Settings Menu Link (7.x-1.0) - en to ro translation catalogue (5 entries)

en: delete
ro: șterge

en: Delete
ro: Șterge

en: Path
ro: Cale

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
ro: Meniul sistem stochează doar căile (paths) sistem dar va utiliza aliasul URL-ului pentru afişare. %link_path a fost stocat ca şi %normal_path

en: The path for this menu link. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
ro: Calea pentru această legătură din meniu. Poate fi o cale internă Drupal cum ar fi %add-node sau un URL extern cum este %drupal. Pentru prima pagină se introduce %front.
