Settings Menu Link (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (6 entries)

en: delete
uk: видалити

en: Delete
uk: Видалити

en: Path
uk: Шлях

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
uk: Система меню зберігає лише системні шляхи, але буде використовувати синонім для відображення. %link_path буде збережено як %normal_path

en: The path for this menu link. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
uk: Шлях, куди веде це посилання меню. Це може бути внутрішнє посилання Друпал, наприклад %add-node або зовнішня адреса URL, наприклад %drupal. Для посилання на головну сторінку введіть %front.

en: The path '@link_path' is invalid.
uk: Неприпустимий шлях '@link_path'.
