Settings Menu Link (7.x-1.1) - en to fr translation catalogue (6 entries)

en: delete
fr: supprimer

en: Delete
fr: Supprimer

en: Path
fr: Chemin

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
fr: Le système de menu enregistre uniquement les chemins systèmes, mais utilisera les alias d'URLs au moment de l'affichage. %link_path a été enregistré comme %normal_path

en: The path for this menu link. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
fr: Le chemin pour ce lien de menu. Cela peut être un chemin interne de Drupal comme %add-node ou une URL externe comme %drupal. Utiliser %front pour faire un lien vers la page d'accueil.

en: The path '@link_path' is invalid.
fr: Le chemin '@link_path' est invalide.
