Settings Menu Link (7.x-1.1) - en to hu translation catalogue (6 entries)

en: delete
hu: törlés

en: Delete
hu: Törlés

en: Path
hu: Útvonal

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
hu: A menürendszer csak belső útvonalakat tárol, de az útvonal álveneveket megjelenítéskor használja. %link_path ezért %normal_path formában lett tárolva.

en: The path for this menu link. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
hu: Az ehhez a menüponthoz tartozó útvonal. Ez lehet a Drupal belső útvonala (például %add-node), vagy külső (mondjuk %drupal). %front használható a címlapra hivatkozáshoz.

en: The path '@link_path' is invalid.
hu: „@link_path” útvonal érvénytelen.
