Settings Menu Link (7.x-1.1) - en to ru translation catalogue (6 entries)

en: delete
ru: удалить

en: Delete
ru: Удалить

en: Path
ru: Путь

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
ru: Система меню сохраняет только системные пути, но использует синонимы URL для показа. %link_path был сохранён как %normal_path

en: The path for this menu link. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
ru: Адрес, на который будет вести ссылка меню. Может быть внутренней ссылкой Drupal, например %add-node, или внешней ссылкой, такой как %drupal. Введите %front, чтобы ссылаться на главную страницу.

en: The path '@link_path' is invalid.
ru: Путь '@link_path' недопустим.
