Settings Menu Link (7.x-1.1) - en to tr translation catalogue (5 entries)

en: delete
tr: sil

en: Delete
tr: Sil

en: Path
tr: Yol

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
tr: Menü sistemi sadece sistem yollarını barındırsa da görüntülemek için URL takma adlarını kullanır. %link_path yolu %normal_path olarak kaydedilmiştir.

en: The path for this menu link. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
tr: Bu menü bağlantısı için yol. %add-node gibi bir iç Drupal yolu olabileceği gibi %drupal gibi dış bir yol da olabilir. Anasayfaya bağlamak için %front girin.
