Settings Menu Link (7.x-1.0) - en to es translation catalogue (6 entries)

en: delete
es: eliminar

en: Delete
es: Eliminar

en: Path
es: Ruta

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
es: El menú del sistema únicamente guarda las rutas del sistema, pero usa los alias URL para su presentación. %link_path se guardo como %normal_path

en: The path for this menu link. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
es: La ruta para este enlace de menú. Puede ser una ruta interna de Drupal como %add-node o una URL externa como %drupal. Escriba %front para enlazar con la página principal.

en: The path '@link_path' is invalid.
es: La ruta '@link_path' no es válida.
