Settings Menu Link (7.x-1.1) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: delete
pt: apagar

en: Delete
pt: Apagar

en: Path
pt: Caminho

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
pt: O sistema de menu armazena apenas os caminhos do sistema, mas vai usar as URLs alternativas para exibição

en: The path for this menu link. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
pt: O caminho para este item de menu. Pode ser um caminho Drupal tal como %add-node ou uma URL externa tal como %drupal. Use %front para indicar a página inicial.

en: The path '@link_path' is invalid.
pt: O caminho '@link_path' é inválido.
