sf-active migrate (7.x-1.0) - en to el translation catalogue (26 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Development
el: Ανάπτυξη

en: Author
el: Συντάκτης

en: Description
el: Περιγραφή

en: Article
el: Άρθρο

en: Articles
el: Αρθρα

en: Tags
el: Ετικέτες

en: File
el: Αρχείο

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Image
el: Εικόνα

en: Category
el: Κατηγορία

en: Event
el: Συμβάν

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Phone
el: Τηλέφωνο

en: Address
el: Διεύθυνση

en: First name
el: Όνομα

en: Last name
el: Επώνυμο

en: Features
el: Χαρακτηριστικά

en: Contact name
el: Όνομα επαφής

en: Basic page
el: Βασική σελίδα

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
el: Χρησιμοποιήστε τις <em>βασικές σελίδες</em> για το στατικό σας περιεχόμενο, όπως μια σελίδα 'Σχετικά'.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
el: Εισάγετε μία λίστα λέξεων, χωρισμένες με κόμματα, που περιγράφουν το περιεχόμενό σας.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
el: Χρησιμοποιήστε τα <em>άρθρα</em> για ευαίσθητο στο χρόνο περιεχόμενο όπως νέα, δελτία τύπου ή ιστολογήματα.

en: Upload an image to go with this article.
el: Αποστολή μιας εικόνας που θα συνοδεύει το άρθρο.
