sf-active migrate (7.x-1.0) - en to nl translation catalogue (29 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: E-mail
nl: E-mailadres

en: Development
nl: Ontwikkeling

en: Author
nl: Auteur

en: Description
nl: Beschrijving

en: Article
nl: Artikel

en: Articles
nl: Artikelen

en: Tags
nl: Labels

en: File
nl: Bestand

en: Image
nl: Afbeelding

en: Category
nl: Categorie

en: Event
nl: Evenement

en: Event type
nl: Evenementtype

en: Comment
nl: Reactie

en: Location
nl: Locatie

en: Phone
nl: Telefoonnummer

en: Address
nl: Adres

en: First name
nl: Voornaam

en: Last name
nl: Achternaam

en: Contact name
nl: Naam contact

en: Contact email
nl: Contact e-mail

en: Event date
nl: Evenementdatum

en: Basic page
nl: Eenvoudige pagina

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
nl: Gebruik <em>eenvoudige pagina's</em> voor vaste inhoud, zoals een 'Over ons'-pagina.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
nl: Voer een kommagescheiden lijst van woorden in om de inhoud te beschrijven.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
nl: Gebruik <em>artikelen</em> voor tijdsgebonden inhoud zoals nieuws, persberichten of blog-berichten.

en: Upload an image to go with this article.
nl: Een afbeelding voor dit artikel uploaden.

en: Contact phone
nl: Telefoonnummer contactpersoon
