sf-active migrate (7.x-1.1) - en to da translation catalogue (23 entries)

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Development
da: Udvikling

en: Author
da: Forfatter

en: Description
da: Beskrivelse

en: Article
da: Artikel

en: Articles
da: Artikler

en: File
da: Fil

en: Image
da: Billede

en: Category
da: Kategori

en: Event
da: Begivenhed

en: Comment
da: Kommentar

en: Location
da: Lokation

en: Phone
da: Telefon

en: Address
da: Adresse

en: First name
da: Fornavn

en: Last name
da: Efternavn

en: Event date
da: Løbsdato

en: Basic page
da: Simpel side

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
da: Brug <em>simple sider</em> til dit statiske indhold, som f.eks. en "om os"-side.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
da: Indtast en kommasepareret list af ord som beskriver dit indhold.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
da: Brug <em>artikler</em> til tidsfølsomt indhold som nyheder, pressemeddelelser eller blogindlæg.

en: Upload an image to go with this article.
da: Upload et billede til denne artikel.
