sf-active migrate (7.x-1.1) - en to he translation catalogue (27 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: E-mail
he: אימייל

en: Development
he: פיתוח

en: Author
he: מחבר/ת

en: Description
he: תיאור

en: Article
he: כתבה

en: Articles
he: מאמרים

en: Tags
he: תגיות

en: File
he: קובץ

en: Link
he: קישור

en: Image
he: תמונה

en: Category
he: קטגוריה

en: Event
he: אירוע

en: Comment
he: תגובה

en: Location
he: מיקום

en: Phone
he: טלפון

en: Address
he: כתובת

en: First name
he: שם פרטי

en: Last name
he: שם משפחה

en: Features
he: פיצ'רים

en: Feature
he: תכונה

en: Basic page
he: עמוד פשוט

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
he: אפשר להשתמש ב<em>עמוד בסיסי</em> עבור תוכן סטטי, למשל עמוד ה'אודות' .

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
he: הכנס רשימת מילים מופרדות בפסיקים המתארות את התוכן שלך.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
he: השתמשו ב<em>מאמרים</em> עבור תכנים תלויי זמן כמו חדשות, הודעות לעיתונות או הודעות בבלוג.

en: Upload an image to go with this article.
he: העלאת תמונה שתצורף למאמר זה
