sf-active migrate (7.x-1.2) - en to hu translation catalogue (29 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Development
hu: Fejlesztés

en: Author
hu: Szerző

en: Description
hu: Leírás

en: Article
hu: Cikk

en: Articles
hu: Cikkek

en: Tags
hu: Címkék

en: File
hu: Fájl

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Image
hu: Kép

en: Category
hu: Kategória

en: Event
hu: Esemény

en: Event type
hu: Eseménytípus

en: Comment
hu: Hozzászólás

en: Location
hu: Helyszín

en: Phone
hu: Telefon

en: Address
hu: Cím

en: First name
hu: Keresztnév

en: Last name
hu: Vezetéknév

en: Features
hu: Jellemzők

en: Feature
hu: Jellemző

en: Contact name
hu: Kapcsolattartó neve

en: Contact email
hu: Kapcsolattartó e-mail címe

en: Basic page
hu: Egyszerű oldal

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
hu: Az <em>egyszerű oldal</em> használatos az állandó tartalmakhoz, ilyen például a „Bemutatkozás” oldal.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
hu: Vesszővel elválasztott szavak listája a tartalom jellemzésére.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
hu: A <em>cikk</em> típust az időhöz kötött tartalmakhoz érdemes használni. Például hírek, sajtóközlemények vagy blogbejegyzések.

en: Upload an image to go with this article.
hu: Kép feltöltése a cikkhez.
