sf-active migrate (7.x-1.3) - en to bn translation catalogue (14 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: E-mail
bn: ই-মেইল

en: Development
bn: উন্নয়ন

en: Author
bn: লেখক

en: Description
bn: বিবরণ

en: Article
bn: আর্টিকেল

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: File
bn: ফাইল

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Image
bn: ছবি

en: Category
bn: বিভাগ

en: Comment
bn: মন্তব্য

en: Location
bn: অবস্থান
