sf-active migrate (7.x-1.3) - en to tr translation catalogue (26 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: E-mail
tr: E-posta

en: Development
tr: Geliştirme

en: Author
tr: Yazar

en: Description
tr: Açıklama

en: Article
tr: Makale

en: Articles
tr: Makaleler

en: Tags
tr: Etiketler

en: File
tr: Dosya

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: Category
tr: Kategori

en: Event
tr: Olay

en: Comment
tr: Yorum

en: Location
tr: Konum

en: Phone
tr: Telefon

en: Address
tr: Adres

en: First name
tr: Ad

en: Last name
tr: Soyad

en: Features
tr: Özellikler

en: Basic page
tr: Temel sayfa

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
tr: <em>Temel sayfa</em>ları, 'Hakkımızda' sayfası gibi sabit içerikler için kullanın.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
tr: İçeriğinizi açıklamak için virgülle ayrılmış bir sözcük listesi girin.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
tr: <em>Makale</em>leri haber, basın açıklaması, ağ günlüğü (blog) gönderisi gibi zamana duyarlı içerikler için kullanın.

en: Upload an image to go with this article.
tr: Bu yazıyla birlikte yayınlanacak bir resim yükleyin.
