sf-active migrate (7.x-1.4) - en to ar translation catalogue (25 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: E-mail
ar: البريد الإلكتروني

en: Development
ar: التطوير

en: Author
ar: المؤلف

en: Description
ar: الوصف

en: Article
ar: مقال

en: Articles
ar: المقالات

en: Tags
ar: وسوم

en: File
ar: ملف

en: Link
ar: رابط

en: Image
ar: الصورة

en: Category
ar: التصنيف

en: Event
ar: الحدث

en: Comment
ar: التعليق

en: Location
ar: الموضع

en: Address
ar: العنوان

en: First name
ar: الاسم الشخصي

en: Last name
ar: الاسم العائلي

en: Features
ar: الخصائص

en: Basic page
ar: الصفحة الأساسية

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ar: استخدم <em>الصفحات الأساسية</em> للمحتوى الثابت، مثل صفحة 'عن الموقع'.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
ar: أدخل قائمة كلمات مفصولة بفواصل لوصف المحتوى الخاص بك.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ar: استخدم <em>المقال</em> للمحتويات المتغيرة كالأخبار، والنشرات الصحفية أو ملاحظات المدونة.

en: Upload an image to go with this article.
ar: رفع صورة لإضافتها لهذا المقال
