sf-active migrate (7.x-1.4) - en to ro translation catalogue (24 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Development
ro: Dezvoltare

en: Author
ro: Autor

en: Description
ro: Descriere

en: Article
ro: Articol

en: Articles
ro: Articole

en: Tags
ro: Etichete

en: File
ro: Fișier

en: Link
ro: Legătură

en: Image
ro: Imagine

en: Category
ro: Categorie

en: Comment
ro: Comentariu

en: Location
ro: Locaţia

en: Phone
ro: Telefon

en: Address
ro: Adresă

en: First name
ro: Prenume

en: Last name
ro: Nume

en: Features
ro: Caracteristici

en: Contact name
ro: Nume de contact

en: Contact email
ro: E-mail de contact

en: Basic page
ro: Pagină simplă

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ro: Folosiți <em>pagini simple</em> pentru conținut static, cum ar fi o pagină 'Despre noi'.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ro: Folosiți <em>articole</em> pentru conținut dependent de timp, cum ar fi știri, comunicate de presă sau articole de blog.
