sf-active migrate (7.x-1.5) - en to cs translation catalogue (23 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Body
cs: Text

en: Development
cs: Vývoj

en: Author
cs: Autor

en: Description
cs: Popis

en: Article
cs: Článek

en: Articles
cs: Články

en: Tags
cs: Štítky

en: File
cs: Soubor

en: Link
cs: Odkaz

en: Image
cs: Obrázek

en: Category
cs: Kategorie

en: Comment
cs: Komentář

en: Location
cs: Místo

en: Phone
cs: Telefon

en: Address
cs: Adresa

en: First name
cs: Jméno

en: Last name
cs: Příjmení

en: Basic page
cs: Základní stránka

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
cs: Pro statický obsah typu "O nás" použijte <em>základní stránky</em>.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
cs: K popisu obsahu zadejte seznam slov oddělených čárkami.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
cs: <em>Články</em> lze použít pro stárnoucí obsah, jako jsou novinky, tiskové zprávy nebo blogy.

en: Upload an image to go with this article.
cs: Nahrát obrázek k tomuto článku
