sf-active migrate (7.x-1.5) - en to pl translation catalogue (27 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: Development
pl: Dla deweloperów

en: Author
pl: Autor

en: Description
pl: Opis

en: Article
pl: Artykuł

en: Articles
pl: Artykuły

en: Tags
pl: Tagi

en: File
pl: Plik

en: Link
pl: Odnośnik

en: Image
pl: Obraz

en: Category
pl: Kategoria

en: Event
pl: Termin

en: Comment
pl: Komentarz

en: Location
pl: Położenie

en: Phone
pl: Telefon

en: Address
pl: Adres

en: First name
pl: Imię

en: Last name
pl: Nazwisko

en: Features
pl: Funkcjonalności

en: Feature
pl: Funkcjonalność

en: Contact name
pl: Nazwa kontaktu

en: Basic page
pl: Prosta strona

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
pl: Użyj <em>prostych stron</em> dla Twoich statycznych treści, takich jak strona 'O nas'.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
pl: Lista oddzielonych przecinkiem słów opisujących zawartość.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
pl: Użyj <em>artykułów</em> dla dynamicznych treści, takich jak newsy, przegląd prasy lub wpisy na blogu.

en: Upload an image to go with this article.
pl: Wyślij obrazek jaki ma zostać dodany do wpisu.
