sf-active migrate (7.x-1.7) - en to ku translation catalogue (17 entries)

en: Title
ku: ناونیشان

en: Body
ku: ناوەڕۆک

en: E-mail
ku: ئیمێل

en: Development
ku: پەرەپێدان

en: Author
ku: نووسەر

en: Description
ku: دەربارە

en: Article
ku: وتار

en: Tags
ku: تاگەکان

en: File
ku: پەڕگە

en: Link
ku: بەستەر

en: Image
ku: وێنە

en: Category
ku: پۆل

en: Comment
ku: بۆچوون

en: Location
ku: شوێن

en: Basic page
ku: پەڕەی سەرەتایی

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ku: جۆری <em>پەڕە سەرەتاییەکان</em> بەکاربهێنە بۆ ناوەڕۆکی نەگۆڕاوی وەک پەڕەی "دەربارەی ماڵپەڕ".

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ku: جۆری <em>وتارەکان</em> بەکاربهێنە بۆ ناوەڕۆکی گەرماوگەرمی وەک هەواڵەکان، وەشانی ڕۆژنامەگەری یان بڵاوکراوەی بڵاگ.
