sf-active migrate (7.x-1.7) - en to sv translation catalogue (27 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: E-mail
sv: E-post

en: Development
sv: Utveckling

en: Author
sv: Författare

en: Description
sv: Beskrivning

en: Article
sv: Artikel

en: Articles
sv: Artiklar

en: Tags
sv: Etiketter

en: File
sv: Fil

en: Link
sv: Länk

en: Image
sv: Bild

en: Category
sv: Kategori

en: Event
sv: Händelse

en: Event type
sv: Typ av händelse

en: Comment
sv: Kommentar

en: Location
sv: Plats

en: Phone
sv: Telefon

en: Address
sv: Adress

en: First name
sv: Förnamn

en: Last name
sv: Efternamn

en: Features
sv: Funktioner

en: Basic page
sv: Enkel sida

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
sv: Använd <em>enkla sidor</em> för ditt statiska innehåll, såsom en sida "Om oss".

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
sv: Ange en kommaseparerad lista med ord för att beskriva ditt innehåll.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
sv: Använd <em>artiklar</em> för tidskänsligt innehåll som nyheter, pressreleaser eller blogginlägg.

en: Upload an image to go with this article.
sv: Ladda upp en bild tillsammans med denna artikel.
