sf-active migrate (7.x-1.7) - en to te translation catalogue (18 entries)

en: Title
te: శీర్షిక

en: Body
te: వివరము

en: E-mail
te: ఈమెయిలు

en: Development
te: రూపకల్పన

en: Author
te: రచయిత

en: Description
te: వివరణ

en: Article
te: వ్యాసం

en: Articles
te: వ్యాసాలు

en: Tags
te: ట్యాగులు

en: File
te: ఫైల్

en: Link
te: లింకు

en: Image
te: బొమ్మ

en: Category
te: వర్గం

en: Comment
te: వ్యాఖ్య

en: Location
te: ప్రాంతం

en: Address
te: చిరునామా

en: Features
te: విశేషాలు

en: Basic page
te: ప్రాథమిక పేజీ
