Shadow - SQL queries / views optimization (7.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Submit
pt: Enviar

en: List
pt: Lista

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: error
pt: erro

en: Weight
pt: Peso

en: Name
pt: Nome

en: Options
pt: Opções

en: Create a new table
pt: Crie uma nova tabela

en: Performance
pt: Desempenho

en: Table
pt: Tabela

en: Definition
pt: Definição

en: Query
pt: Consulta

en: Enabled filters
pt: Filtros ativos

en: Changed
pt: Alterado

en: custom
pt: personalizado

en: Tables
pt: Tabelas

en: Base table
pt: Tabela base

en: Views query
pt: Consulta das views
