Shadow - SQL queries / views optimization (7.x-1.0-beta1) - en to tr translation catalogue (21 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Submit
tr: Gönder

en: List
tr: Liste

en: Actions
tr: Eylemler

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: error
tr: hata

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Name
tr: İsim

en: Field
tr: Alan

en: Options
tr: Seçenekler

en: Performance
tr: Performans

en: Table
tr: Tablo

en: Base
tr: Temel

en: Definition
tr: Tanım

en: Query
tr: Sorgu

en: Enabled filters
tr: Etkin filtreler

en: Changed
tr: Değişti

en: custom
tr: özel

en: Base table
tr: Temel tablo

en: Views query
tr: Görünümler sorgusu
