Shadow - SQL queries / views optimization (7.x-1.0-beta1) - en to uk translation catalogue (29 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Submit
uk: Надіслати

en: List
uk: Список

en: Actions
uk: Дії

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: error
uk: помилка

en: Weight
uk: Вага

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Field
uk: Поле

en: Options
uk: Опції

en: Create a new table
uk: Додати нову таблицю

en: Performance
uk: Швидкодія

en: Table
uk: Таблиця

en: Base
uk: Основа

en: Definition
uk: Визначення

en: Query
uk: Запит

en: Enabled filters
uk: Увімкнені фільтри

en: Changed
uk: Змінено

en: Shadow
uk: Тінь

en: custom
uk: інший

en: Tables
uk: Таблиці

en: ready
uk: готово

en: Queries
uk: Запити

en: Base table
uk: Таблиця бази

en: Delete table
uk: Видалити таблицю

en: SQL code
uk: код SQL

en: A table with this name already exists.
uk: Таблиця з такою назвою вже існує.

en: Views query
uk: Запит модуля Види
