Shadow - SQL queries / views optimization (7.x-1.0-beta2) - en to ca translation catalogue (24 entries)

en: delete
ca: suprimeix

en: Status
ca: Estat

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Submit
ca: Envia

en: Operations
ca: Operacions

en: List
ca: Llistat

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Description
ca: Descripció

en: Weight
ca: Pes

en: Name
ca: Nom

en: edit
ca: edita

en: Field
ca: Camp

en: Save
ca: Desa

en: Options
ca: Opcions

en: Performance
ca: Rendiment

en: Table
ca: Taula

en: Definition
ca: Definició

en: Query
ca: Consulta

en: Enabled filters
ca: Filtres habilitats

en: Changed
ca: Canviat

en: cancel
ca: Cancela

en: Index
ca: Índex

en: Tables
ca: Taules

en: Base table
ca: Taula base
