Shadow - SQL queries / views optimization (7.x-1.0-beta2) - en to fi translation catalogue (26 entries)

en: delete
fi: poista

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Submit
fi: Lähetä

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: List
fi: Lista

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Description
fi: Kuvaus

en: error
fi: virhe

en: Weight
fi: Paino

en: Name
fi: Nimi

en: edit
fi: muokkaa

en: Field
fi: Kenttä

en: Save
fi: Tallenna

en: Options
fi: Valinnat

en: Performance
fi: Suorituskyky

en: Table
fi: Taulukko

en: Base
fi: Ydin

en: Definition
fi: Määritelmä

en: Query
fi: Kysely

en: Enabled filters
fi: Käytössä olevat suodattimet

en: Changed
fi: Muuttunut

en: cancel
fi: peruuta

en: Index
fi: Indeksi

en: Base table
fi: Perustaulukko

en: Views query
fi: Näkymäkysely
