Shadow - SQL queries / views optimization (7.x-1.0-beta2) - en to hi translation catalogue (20 entries)

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: List
hi: सूची

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: error
hi: त्रुटि

en: Weight
hi: मान

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Options
hi: विकल्प

en: Performance
hi: (निष्पादन)परफ़ॉर्मेंस

en: Table
hi: तालिका

en: Definition
hi: परिभाषा

en: Changed
hi: बदल गया

en: Index
hi: अनुक्रमणिका
