Shadow - SQL queries / views optimization (7.x-1.0-beta2) - en to id translation catalogue (21 entries)

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: List
id: Daftar

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Weight
id: Bobot

en: Name
id: Nama

en: Field
id: Bidang

en: Save
id: Simpan

en: Options
id: Opsi

en: Performance
id: Performa

en: Table
id: Tabel

en: Definition
id: Definisi

en: Query
id: Kueri

en: Enabled filters
id: Filter yang diaktifkan

en: Changed
id: Berubah

en: cancel
id: batal

en: Index
id: Indeks

en: Base table
id: Tabel dasar
