Shadow - SQL queries / views optimization (7.x-1.0-beta2) - en to it translation catalogue (25 entries)

en: delete
it: elimina

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Operations
it: Operazioni

en: List
it: Elenco

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: error
it: errore

en: Weight
it: Peso

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Field
it: Campo

en: Save
it: Salva

en: Options
it: Opzioni

en: Performance
it: Prestazioni

en: Table
it: Tabella

en: Definition
it: Definizione

en: Enabled filters
it: Filtri attivi

en: Changed
it: Modificato

en: cancel
it: annulla

en: Index
it: Indice

en: custom
it: personalizzato

en: Base table
it: Tabella di base

en: Views query
it: Query di Views
