Shadowbox (7.x-3.0-beta4) - en to ar translation catalogue (15 entries)

en: Pages
ar: الصفحات

en: title
ar: عنوان

en: Remove
ar: احذف

en: None
ar: لا يوجد

en: Link
ar: رابط

en: Default
ar: مبدئي

en: Original image
ar: الصورة الأصلية

en: Resize
ar: تغيير الحجم

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ar: حدد الصفحات باستخدام المسارات الخاصة بها، أدخل مسار واحد في كل سطر. العلامة '*' تحل محل أي سلسلة حرفية. مثلاً %blog لمسار المدونة و %blog-wildcard لأي مدونة شخصية. %front هي الصفحة الرئيسية.

en: Pages or PHP code
ar: الصفحات أو كود البي.إتش.بي

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
ar: أدخل الكود بين %php إذا اخترت نمط PHP وانتبه إلى أن تنفيذ كود PHP غير صحيح سيؤدي إلى تعطل موقعك.

en: Image style
ar: نمط الصورة

en: None (original image)
ar: لا يوجد (الصورة الأصلية)

en: Link image to
ar: ربط الصورة إلى

en: Image style: @style
ar: نمط الصورة: @style
