Shadowbox (7.x-3.0-beta8) - en to tr translation catalogue (23 entries)

en: Pages
tr: Sayfalar

en: title
tr: başlık

en: Remove
tr: Kaldır

en: None
tr: Hiçbiri

en: Link
tr: Bağlantı

en: Default
tr: Varsayılan

en: Galleries
tr: Galeriler

en: Original image
tr: Özgün görsel

en: Installed correctly
tr: Doğru bir şekilde kuruldu

en: Global
tr: Genel

en: Initial height
tr: Başlangıçtaki yükseklik

en: Initial width
tr: Başlangıçtaki genişlik

en: Overlay
tr: Üst katman

en: Skip
tr: Atla

en: Resize
tr: Boyutlandır

en: Libraries
tr: Kütüphaneler

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
tr: Sayfaları yollarıyla belirtin. Her satıra birer yol girin. Yıldız ("*") joker karakterdir. Örnek yollar: blog sayfası için %blog ve her kişisel blog için %blog-joker karakter. %front, ön sayfadır.

en: Pages or PHP code
tr: Sayfalar veya PHP kodu

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
tr: PHP seçeneği seçiliyse, PHP kodunu %php arasına girin. Unutmayın, hatalı PHP kodu çalıştırmak sitenizi çalışmaz hale getirebilir.

en: Image style
tr: Resim stili

en: None (original image)
tr: Hiçbiri (özgün resim)

en: Link image to
tr: Resmin bağlanacağı yer

en: Image style: @style
tr: Resim stili: @style
