Shadowbox (7.x-4.0-beta3) - en to ro translation catalogue (18 entries)

en: Pages
ro: Pagini

en: title
ro: titlu

en: Remove
ro: Elimină

en: None
ro: Nimic

en: Link
ro: Legătură

en: Default
ro: Implicit

en: Icon
ro: Pictogramă

en: Original image
ro: Imaginea originală

en: Skip
ro: Sari peste

en: Resize
ro: Redimensionare

en: Libraries
ro: Biblioteci

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ro: Se specifică paginile folosind căile lor. Se introduce o cale per linie. Caracterul '*' este universal. Căi de exemplificare sunt %blog pentru pagina blog şi %blog-wildcard pentru fiecare blog personal. %front este prima pagină.

en: Pages or PHP code
ro: Pagini sau cod PHP

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
ro: Dacă este selectată opţiunea PHP, se introduce codul PHP între %php. Trebuie avut în vedere că executarea de cod PHP incorect poate face ca situl să devină inutilizabil.

en: Image style
ro: Stil imagine

en: None (original image)
ro: Nimic (imagine originală)

en: Link image to
ro: Legați imagine la

en: Image style: @style
ro: Stil imagine: @style
