Shadowbox (7.x-4.0-rc1) - en to cy translation catalogue (16 entries)

en: Pages
cy: Tudalennau

en: Create a new user account.
cy: Creu cyfrif defnyddiwr newydd.

en: Request new password via e-mail.
cy: Gofyn am gyfrinair newydd drwy e-bost

en: Remove
cy: Symud

en: Login
cy: Mewngofnodi

en: None
cy: Dim

en: Link
cy: Dolen

en: Default
cy: Diofyn

en: Request new password
cy: Gofyn am gyfrinair newydd

en: Log out
cy: Allgofnodi

en: Create new account
cy: Creu cyfrif newydd

en: Global
cy: Eang

en: Width then height
cy: Lled wedyn uchder

en: Height then width
cy: Uchder wedyn lled

en: Pages or PHP code
cy: Tudalennau neu côd PHP

en: Image style
cy: Arddull delwedd
