Shadowbox (7.x-4.0-rc1) - en to da translation catalogue (34 entries)

en: Pages
da: Sider

en: Create a new user account.
da: Opret en brugerkonto.

en: Request new password via e-mail.
da: Bestil ny adgangskode via e-mail.

en: Remove
da: Fjern

en: None
da: Ingen

en: Default
da: Standard

en: Icon
da: Ikon

en: Galleries
da: Gallerier

en: Original image
da: Originalt billede

en: Installed correctly
da: Installeret korrekt

en: Request new password
da: Bestil ny adgangskode

en: Log out
da: Log ud

en: Create new account
da: Opret konto

en: Video width
da: Video bredde

en: Video height
da: Video højde

en: Width then height
da: Bredde så højde

en: Height then width
da: Højde så bredde

en: Resize duration
da: Størrelsesændring varighed

en: Overlay
da: Overlejring

en: Overlay color
da: Farve på overlejring

en: Overlay opacity
da: Gennemsigtighed af overlejring

en: Resize
da: Tilpas størrelse

en: You must enter a number.
da: Du skal indtaste et tal.

en: Registration
da: Tilmelding

en: You must enter a positive number.
da: Du skal indtaste et positivt tal.

en: My Account
da: Min konto

en: Libraries
da: Biblioteker

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
da: Angiv sider ved at bruge deres stier. Indtast én sti pr. linje. '*'-tegnet er joker. Eksempler på stier er %blog for blogsiden og %blog-wildcard for alle personlige blogs. %front er forsiden.

en: Pages or PHP code
da: Sider eller PHP-kode

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
da: Hvis PHP-tilstanden er valgt, kan du indtaste PHP-kode mellem %php. Bemærk at afvikling af ugyldig PHP-kode kan få dit Drupal-site til at holde op med at virke.

en: Image style
da: Billedformat

en: None (original image)
da: Ingen (originalt billede)

en: Link image to
da: Link billede til

en: Image style: @style
da: Billedformat: @style
